В Києві підписали угоду на проектування парку «Почайна»: що там буде

У київській держадміністрації підписали договір між КП «Київміськрозвиток» та ТОВ «Вишукане садівництво» на розробку проекту парку «Почайна». Про це повідомляє «Вечірній Київ».

За словами заступника голови КМДА Петра Пантелєєва, втілення проекту затягується через його складність, адже це не просто територія, а річка, існування якої довгі роки було під питанням. До того ж, Почайну ледве не залили бетоном через будівництво дороги. Але завдяки столичним активістам річку вдалося зберегти та переконати владу в необхідності створення парку.

Першим кроком у будівництві парку буде геодезична зйомка на всій його території. За два роки територія збільшилася: до 10 гектарів додалися ще 5. Далі візьмуться за адаптацію проекту, який переміг на архітектурному конкурсі: створення загальнодоступного парку з поєднанням всіх територій з річкою і насиченою історичною тематикою.

В рамках створення парку «Почайна» розширять річище Почайни, облаштують територію озера Вовкувате — там планують створити набережну зону і зону відпочинку на воді, а також зону релігійних заходів. Раніше планувалося поєднати затоку Дніпра Вовкувату з парком за допомогою пішохідного тунелю під Набережно-Рибальською дорогою, але цей проект виявився занадто складним та дорогим у реалізації.

Усі роботи планують завершити до кінця 2019 року. Проте архітектори наголошують, що проект дуже непростий, адже парк будуть робити з нуля та на складних територіях.

Раніше повідомлялось, що у Сирецькому парку побудують новий фонтан.