В Києві обмежать використання поліетиленових пакетів

Комісія Київради з питань екологічної політики погодила проект рішення, який має обмежити використання поліетиленових пакетів в магазинах та інших точках продажу столиці. Про це повідомляє прес-служба Київради.

Відповідно до проекту рішення, столичним продавцям та постачальникам послуг Київрада рекомендує пропонувати покупцям альтернативу одноразовим поліетиленовим пакетам. Це можуть бути біологічні полімерні чи паперові пакети, багаторазові торбини тощо.

Таким чином Київрада рівняється на досвід інших країн, де обмежене використання полімерів, а замість них споживачам пропонують екологічні паперові пакети. Наприклад, у Франції на законодавчому рівні вирішили повністю відмовитися від поліетилену.

«За офіційними даними, у масштабах ЄС щороку в сміттєвому відрі опиняються 8 млрд пакетів. В середньому громадянин ЄС використовує близько 200 поліетиленових пакетів за рік, як правило, тільки один раз. Багато з цих пакетів пізніше опиняються в світовому океані з катастрофічними наслідками для морської фауни, оскільки поліетилен практично не розкладається і не перетравлюється. Крім того, вони збираються течіями в величезні "сміттєві плями" площею в кілька сотень тисяч квадратних кілометрів», — сказав автор відповідного проекту рішення Костянтин Яловий.

За його словами, законодавство України не дозволяє органам місцевого самоврядування встановлювати подібні заборони та визначати відповідальність для порушників. Питання заборони використання та продажу поліетиленових пакетів повинно вирішуватись на державному рівні та потребує змін у законодавчих актах України.

Тому рішення Київради, якщо воно буде прийняте, матиме рекомендаційний характер.

Нагадаємо, що з’явився сайт, який допоможе українцям сортувати сміття.