В Києві демонтують усі незаконні літні майданчики
Фото: літній майданчик ресторану

Міська влада обіцяє демонтувати усі літні майданчики, що порушують правила благоустрою та не сплачують податки до бюджету. Про це розповів перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс.

За його словами, сьогодні в місті налічується більше тисячі літніх майданчиків, із яких лише близько 400 сплачують податки до міського бюджету. Окрім того, багато таких терас встановлені з порушеннями правил благоустрою та заважають проходу пішоходів. 

"Є правила благоустрою Києва, яких необхідно дотримуватися, оскільки йдеться про безпеку, порядок і чистоту в столиці. По-перше, майданчик не повинен виходити на тротуари, зелені зони тощо. По-друге, має залишитись прохід для пішоходів (щонайменше 1,8 метра). Встановити терасу можна лише після перевірки Департаментом благоустрою та сплати пайової участі. Але, на жаль, більшість не дотримується цих правил", – зазначив Пліс.

Також він нагадав, що на центральних вулицях міста взагалі заборонено робити будь-які прибудови. Щодо терас на інших вулицях, то вони обов’язково повинні мати інформаційний талон чи паспорт прив’язки. 

Якщо цих документів немає, то майданчик є незаконним та підлягає сплаті штрафу та демонтажу. Наразі максимальна сума штрафу складає 1,7 тис. грн, але, на думку столичної влади, цього недостатньо, сума повинна сягати кількох десятків тисяч гривень.

Нагадаємо, що в столичному поштовому відділенні "декомунізували" фреску з Петром Першим.