В Києві будуть рахувати велосипедистів
Фото: перепис велосипедистів відбувається двічі на рік (blogspot.com)

17 травня та 3 червня в Києві проходитиме масштабний підрахунок велосипедистів, який проводитиме Асоціація велосипедистів Києва.

За даними асоціації, протягом останніх двох років кількість велосипедистів у Києві зростає в середньому щороку на 10%.

"Підрахунок велосипедистів - це соціологічне дослідження в польових умовах, яке проводиться за участю жителів Києва. Воно дає змогу отримати унікальну статистику про велотрафік у столиці та відстежувати зміни в портреті київських велосипедистів: гендерний розподіл (скільки жінок, скільки чоловіків), стиль (спортивний, міський тощо), переваги в місцях і напрямках руху (де їздять - по тротуарах чи по дорозі, в якому напрямку), скільки з них вдягають шоломи", - пояснює Анастасія Макаренко, директорка Асоціації велосипедистів Києва.

Результати підрахунку можуть стати поштовхом до покращення велоінфраструктури та побудови нових веломаршрутів на найпопулярніших точках пересування велосипедистів.

Відзначимо, що підрахунок відбувається двічі на рік — навесні та восени. Час для нього обирають найбільш піковий: з 12:00 до 14:00 у вихідний день та з 17:00 до 19:00 у будній. Підрахунок відбувається більш ніж у 25 ключових точках міста. Волонтери вирушають на різні місця по всьому Києву і рахують протягом двох годин велосипедистів, які проїжджають повз.

Участь у підрахунку може взяти кожен охочий, попередньо зареєструвавшись та пройшовши інструктаж, що відбудеться 16 травня. Далі кожен волонтер отримає спеціальний формуляр, в якому потрібно буде протягом двох годин у день підрахунку фіксувати кількість велосипедистів, що проїжджають на точці, а також враховувати якісні характеристики, які там зазначено. Детальніше про алгоритм дій учасників підрахунку тут.

Нагадаємо, що столичних велосипедистів хочуть "загнати" на смуги громадського транспорту.