У Києві представлять виставку про ЛГБТ учасників бойових дій

У четвер, 30 серпня, в Києві відкриється виставка «Ми були тут» присвячена ЛГБТ учасникам бойових дій на сході України. Про це повідомляється на сторінці заходу у Facebook.

Виставку відкриють в просторі креативної спільноти IZONE. До проекту увійшли фотографії представників ЛГБТ-спільноти, що брали участь у війні, а також відеоінтерв’ю та архівні матеріали з військової служби.

«За час проведення антитерористичної операції на сході України в ній взяло участь понад 330 тисяч українців та українок. Даних про те, яку кількість з них складають представники та представниці ЛГБТ+, не існує. На переконання праворадикальних сил і консервативно налаштованого населення, їх там і зовсім немає. Це переконання часто використовується як аргумент проти проведення правозахисних заходів і Маршів Рівності. Проект "Ми були тут" покликаний показати людей, які з одного боку є сучасними українськими героями, а з другого — ігноруються переважною більшістю своїх співвітчизників», — кажуть організатори виставки.

Більшості героїв проекту вимушені носити «камуфляж» не тільки на війні, а й у повсякденному житті. Більшість з них не робить публічних камін-аутів та приховує свою сутність на службі, побоюючись насмішок і негативної реакції.

Одним з героїв проекту став військовий Віктор Пилипенко, який публічно заявив про свою приналежність до ЛГБТ-спільноти. Віктор два роки служив у складі добровольчого батальйону «Донбас» і брав участь в боях за село Широкине.

Раніше ми розповідали, що в столиці відкрилася виставка божевільного художника.