В Ірпені відкрили найбільший в Україні літературний мурал: фото, відео

В Ірпені відкрили найбільший в Україні літературний мурал.

Про це повідомили в Ірпінській міськраді.

На стінах паркану зображено 14 українських письменників та їхні цитати. За задумом, всі митці ніби сидять за одним столом, адже більшість із них у різні часи жили та творили в Ірпені. Класиків української літератури одягли в сучасне вбрання та "видали" їм ґаджети.


"Свого часу тут жили та творили, зокрема, Андрій Малишко, Павло Тичина, Ліна Костенко, Максим Рильський, Володимир Сосюра, Олесь Гончар. А Павло Загребельний в Ірпені написав свою "Роксолану"", — розповіли в міськраді.

Муралу створила художниця Катерина Ведмідь, яка взялася за реалізацію ініціативи автора книги "Битва за Ірпінь" Петра Щербини. Його ідею свого часу підтримало Товариство "Відважних".

В Ірпені відкрили найбільший в Україні літературний мурал

Новий мурал розташований за адресою вулиця Шевченка 2А, навпроти Ірпінської державної податкової інспекції. Згодом автори проєкту хочуть зібрати тут ще більше українських митців, створивши ще один стінопис на іншій стіні. За задумом, має з’явитися ціла Літературна площа.

В Ірпені відкрили найбільший в Україні літературний мурал

Нагадаємо, роботу над муралом в Ірпені почали два тижні тому. Ми показували, як виглядав цегляний паркан, коли художниця Катерина Ведмідь тільки-но створила ескізи майбутніх зображень.