В Голосієво хочуть знищити монумент волонтерам та забудувати сквер (відео)
Фото: у столиці хочуть забудувати сквер в Голосієво і знести пам'ятник волонтерам ("5 канал")

У сквері на проспекті Науки в Голосіївському районі столиці забудовник збирається знести пам'ятник волонтерам і почати будівництво на ділянці. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила киянка Олена Суєтова.

У своєму пості жінка вказала, що пам'ятник волонтерам у вигляді скляного серця був створений на гроші і за допомогою небайдужих громадян. Однак деякі жителі сусідніх будинків підписали документи на забудову скверу, в якому знаходиться пам'ятник. Інші ж мешканці будинку 22 по проспекту Науки, які, власне, і встановлювали пам'ятник, виступають проти забудови скверу.

За словами Олени, на місці зеленої зони хочуть побудувати торгово-розважальний центр.

Також жінка виклала кілька відео. На одному з них представники забудовника показують ксерокопії нібито дозволів на будівництво, видані Державною будівельною інспекцією, і ксерокопії технічної експертизи. Інша представниця забудовника заборонила місцевим жителям себе знімати, заявивши, що зйомка її обличчя на камеру на вулиці заборонена. Також скромна дівчина заборонила знімати документи на забудову, сказавши, що це її особисті документи.

За словами юристів забудовника, думка місцевих жителів не має жодної ваги, оскільки громадські слухання давно були скасовані законом, а земельна ділянка під сквером знаходиться в оренді.

Також адвокати забудовника заявили, що місцеві жителі покликали "тітушок", а в активістів "не все гаразд з головою". 

Разом з юристами прийшов чоловік у військовій формі, що представився Єранцевим Євгеном, батальйон якого "залишився в минулому", але потім повідомив, що він є колишнім бійцем "Айдару". Місцевим жителям чоловік розповів, що прийшов, щоб стежити за громадським порядком, і що "люди в Луганській області, які діяли не за законом, отримали снаряди на свої будинки". Правда, не уточнив, чи можна ці слова розцінювати як погрозу.

На даний момент у волонтерському сквері на проспекті Науки, 22 вже працюють будівельники. Місцеві жителі закликають всіх небайдужих громадян приїхати за адресою і допомогти зупинити знесення скверу і пам'ятника.

Раніше повідомлялося, що на столичній Оболоні почалися роботи з облаштування скверу імені Володимира Мельничука, який загинув під час Революції гідності в 2014 році.