В Україні почали встановлювати апарати для автоматичного обміну валюти. Перші з них з’явилися в аеропорту «Бориспіль». Про це повідомляє UBR.

Два валютообмінних апарати, які встановили в будівлі «Борисполя», працюють тільки з готівкою — отворів для банківських карток в них нема. В апаратах можна обміняти гривні, долари та євро. Покрокова інструкція з автоматичного обміну валют знаходиться на передній панелі автомату.

У банкущо встановив апарати, розповіли, що за час роботи вони вже окупили усі витрати.

«Локація виявилася вдалою, і забезпечила гідні оберти. Взагалі вважаємо дуже перспективним цей напрям — більш цікавим, ніж звичайні обмінки з касирами. Не тільки через економію на зарплаті людині. Але ще й з точки зору ризиків: завдяки встановленню апарата людський фактор відходить на другий план. Немає ніякого сірого і чорного валютообміну, продажу долара з-під поли та інших неприємних речей. Є автоматизація процесу, робот і чітка звітність по кожній операції», — розповів голова правління банку.

Він додав, що наразі в Україні не збираються масово встановлювати подібні валютообмінні автомати. Для кожної окремої точки розраховується ефективність встановлення такого пристрою. Якщо банк побачить, що отримає від цього прибуток, то автомат встановлять.

Інші українські банки поки що публічно не заявляли про бажання встановлювати в публічних місцях автоматичні обмінники. Однак фахівці вважають, що перспективи в цьому напрямку у банків є.

Раніше повідомлялося, що в столиці встановили термінали для продажу біткоінів.