В App Store хочуть видалити додаток з даними про втрати рф на війні в Україні
Фото ілюстративне: Daria Nepriakhina / Unsplash

Представники App Store погрожують видалити із магазину застосунків для гаджетів Apple додаток для відстеження бойових втрат рф на війні в Україні. Йдеться про застосунок "ркин" ("русский корабль, иди нах*й") від київської ІТ-компанії Alty.

Про це представники компанії розповіли виданню "Бабель"

У додатку щодня оновлюється інформація про орієнтовні бойові втрати російських окупантів, а також з'являються сповіщення про повітряну тривогу та донати на потреби ЗСУ. Стежити за втратами росіян можна й безпосередньо на робочому столі гаджета за допомогою спеціального віджета. 

Утім, це не влаштовує представників App Store. В Apple хочуть, аби розробники прибрали із додатку інформацію про російські втрати на війні в Україні. Незважаючи на те, що інформація є офіційною та береться від Генерального штабу ЗСУ, в App Store вимагають змінити додаток. В іншому випадку його погрожують видалити. 

Водночас розробники "ркин" планують вести переговори далі й розраховують на підтримку влади та західних ЗМІ. Зокрема, в Alty підкреслюють, що додаток не містить чутливого контенту, як-от фото тіл і так далі. 

Мінцифри та Генштаб збирають "Армію дронів" для ЗСУ: як долучитися