З «Борисполя» намагались вивезти 1600 живих щиглів: частина птахів загинула (фото) (оновлено)

В аеропорту «Бориспіль» при спробі вивезення з України затримали велику партію живих птахів. У ящиках виявили понад тисячу живих щиглів. 

Про це повідомила Олена Будзінська на сторінці притулку для птахів і дрібних тварин «Місячна долина» у Facebook.

Жінка розповіла, що 1200 птахів тримали в опечатаних транспортувальних ящиках. Через жахливі умови перевезення частина щиглів загинула, решту зараз намагаються врятувати. Волонтери напоїли птахів і дали їм їжі. Зараз знесилені птахи знаходяться на перетримці в кінному клубі «Магнат». Проте відкрити ящики без дозволу правоохоронних органів волонтери не могли.

«Потрібен максимальний розголос, щоб домогтися дозволу на відкриття кліток. Тоді буде можливість оглянути птахів — диких і сильних випустити відразу на волю, ослаблених взяти на реабілітацію», — написала Олена.

Також для щиглів потрібен корм.

Пізніше Олена повідомила, що клітки з щоглами розібрали, щоб птахи не перегрілися. За словами волонтера, птахам після цього трохи полегшало.

ОновленняЯк повідомляє прес-служба ДФС, насправді з України намагалися вивезти не 1200, а 1600 щиглів. Громадянин Лівану подав до митного контролю документи на вивезення птахів, серед яких була довідка на бланку одного з громадських об’єднань, що опікується охороною птахів та дрібних хатніх тварин. Відповідно до неї загальна вартість птахів становить 80 тис. грн.

Митники вирішили перевірити супровідні документи на вантаж і виявили, що вони підроблені, і чоловік не має права вивозити птахів за межі України.

В результаті птахів вилучили та передали на перетримку до кінноспортивного комплексу «Магнат», а на контрабандиста склали протокол про порушення митних правил за ст. 483 Митного кодексу України.

Раніше повідомлялося, що на Березняках помітили незвичайну качку.