Усі столичні дерева "оцифрують" та нанесуть на онлайн-карту
Фото: "Київзеленбуд"

Столична влада збирається створити онлайн-мапу усіх дерев, що перебувають на балансі міста, та "оцифрувати" дані про кожне дерево. Про це в інтерв'ю "Вечірньому Києву" розповів голова Управління екології та природних ресурсів Олександр Возний.

Зараз в Києві існує лише схематична карта, що показує межі зелених зон. А в планах столичної влади — розробити онлайн-мапу взагалі усіх дерев столиці, що знаходяться на балансових територіях міста, а не тільки в парках та скверах. На цій карті буде відображення місцезнаходження кожного дерева, його стан, які маніпуляції з ним проводили тощо.

Робитимуть також фотофіксацію кожного дерева з детальною інформацією про те, що це за дерево, які має параметри.

«Система, яку ми зараз впроваджуємо, дозволить провести чітку інвентаризацію і зрозуміти, скільки дерев у місті Києві, в якому стані вони перебувають. Важливо, що система розроблюється із захистом від будь-яких спроб втрутитися і щось „підкрутити“. Скажімо, удати, що дерева на цьому місці ніколи не було», — пояснив Возний.

За його словами, роботу з "оцифрування" дерев розпочали минулого року. Зараз до бази даних внесли відомості вже про три тисячі дерев. Через війну екологи призупинили свою роботу, оскільки для неї використовували високоточні карти, які зараз заблоковані з міркувань безпеки. Після завершення війни роботу поновлять і невдовзі покажуть її результати.

У центрі Києва розквітли 100 тисяч тюльпанів: фото