Українські митці

В програмі ЄС "Креативна Європа" оголошено спеціальний конкурс для підтримки митців та культурного і креативного секторів України на загальну суму п'ять мільйонів євро. 

Про це повідомили у пресслужбі Мінкульту.

Цей конкурс є частиною програми "Креативна Європа" на 2023 рік, він має на меті підготувати відновлення української культури після війни, а також — допомогти українським митцям і культурним організаціям у створенні проєктів як в Україні, так і в країнах-учасницях "Креативної Європи".

Грантовий фонд розділять на три частини:

  • Два млн євро підуть на підтримку українських митців і культурних організацій для створення і демонстрації мистецьких проєктів;
  • 2 мільйони євро виділять проектам націленим на допомогу українцям, особливо дітям, вимушено переміщеним через військову агресію росії, як на території України так і в країнах учасницях "Креативної Європи", отримати доступ до культури та сприяти їх інтеграції в новому середовищі через культуру;

  • А один млн піде на підготовку до післявоєнного відновлення українських культурних секторів і навчання українських фахівців, котрі спеціалізуються на збереженні культурної спадщини.

Для фінансування в межах програми відберуть три великих проєкти. Вони, своєю чергою, будуть фінансувати велику кількість малих проєктів за допомогою каскадних грантів. Дізнатися більше про програму та подати заявку можна за посиланням. Приймають заявки до 29 листопада цього року включно.

Якщо у вас виникатимуть питання по даному конкурсу та по умовах подачі заявки, звертайтеся до Національного бюро програми ЄС "Креативна Європа" в Україні на імейл creativeeurope.in.ua@gmail.com.

Картина, яку створив штучний інтелект, виграла на конкурсі митців