Українські біженці в Молдові можуть отримати ті ж медичні послуги, що і громадяни країни
Фото: УНІАН

З початку повномасштабного вторгнення росії до України близько 1 мільйона українців були вимушені покинути домівки та виїхати до Республіки Молдова. Це більше третини від власного населення Молдови, повідомляють на сайті Верховної Ради України. 

Українські біженці в Молдові можуть отримати ті ж медичні послуги, що і громадяни країни. Це, зокрема, стосується і послуг, пов'язаних з лікуванням ВІЛ-інфекції. Наразі у Молдові ведеться активне виявлення біженців, які мають ВІЛ-інфекцію та потребують антиретровірусної терапії — їм готові організувати своєчасну необхідну допомогу.

За необхідності таким хворим надається комплексний пакет послуг з профілактики ВІЛ, включаючи тестування та скринінг на ВІЛ-інфекцію. Також організовано скринінги на туберкульоз і гепатити.

"Представництво UNAIDS у Республіці Молдова працює над розширенням можливості Національної програми зі СНІДу для забезпечення антиретровірусної терапії значно більшої кількості біженців з України, які живуть із ВІЛ. Також до цих ініціатив готовий долучитися Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Крім того, активно ведеться робота по вивченню першочергових потреб українських біженців у медичній допомозі та її розширенні", — зазначили в ВРУ. 

Спротив російській окупації, день 35