Українська астрофізикиня відкрила нову екзопланету

Команда астрономів з MPIA на чолі з Ольгою Захожай виявила гігантську екзопланету навколо сонцеподібної зірки HD 114082. Це відкриття спантеличило астрономів.

Новій планеті усього 15 мільйонів років, вона має розмір Юпітера, проте важче за нього у вісім разів. Це наймолодша ​​екзопланета, яку астрономам вдалося визначити. Вчені наголошують, що це важко узгодити з загальноприйнятими моделями формування планет. Через це, ймовірно, науковці вимушені будуть переглянути та оновити моделі їх формування, щоб врахувати таке незвичне велике тверде планетарне ядро.

Українська астрофізикиня відкрила нову екзопланету

Раніше астрономи виявили понад 5000 екзопланет, які не перевищують, або мають таку саму вагу, як Юпітер. 

Українська астрофізикиня відкрила нову екзопланету

"Середня щільність цієї газової планети вдвічі більша, ніж у Землі, що справді дивно. Земля — кам’яниста планета із залізо-нікелевим ядром, а не з водню та гелію, найлегших елементів у Всесвіті, з яких майже повністю складається Юпітер", — каже Ольга Захожай.

Хоча екзопланети останнім часом відкривають все частіше, проте ці відкриття допоможуть краще зрозуміти, як утворюються та еволюціонують зоряні системи. 

Раніше ми писали, що українська математикиня Марина В’язовська отримала медаль Філдса на Міжнародному математичному конгресі в Гельсінкі.

Знищити путіна та скабєєву: українські розробники випустили гру Putinist Slayer