Ukrainian Storybox: володар Emmy знімає документальний фільм про війну

Розпочалися зйомки документальної стрічки про війну в Україні "Ukrainian Storybox". 

Режисером фільму виступив володар Emmy Девід Белтон, який знімає для BBC, Netflix, Amazon і Channel 4.

"Ukrainian Storybox" — це історія повномасштабної війни очима звичайних українців.

Для знімань у Лондоні створили спеціальну відеокабінку, яку доставили в Україну. Саме вона стала символом проєкту та безпечним простором, де люди діляться своїми щирими почуттями, живими емоціями та потужними доказами жахів, що переживає Україна сьогодні.

"Це унікальне документальне кіно, в якому звичайні українці можуть розповісти власними словами історію про те, як змінилося їхнє життя після повномасштабного російського вторгнення 24 лютого. Свідчення, які ми збираємо від багатьох людей у відеокабінці, – яскраві, сильні, особисті та чесні. Вони відображають надзвичайний момент в історії України", — каже Девід Белтон.

Перший етап зйомок пройшов у Запоріжжі. Там відзняли близько 30 героїв, серед яких військовослужбовці, переселенці, волонтери, люди, які були в окупації та ін. Наступні етапи зйомок проходитимуть в Харкові, Чернігові, Одесі, Львові та Києві.

В Держкіно закликають українців доєднатися до проєкту й розказати власну історію. Це може зробити кожен, залишивши заявку за посиланням.

"Цей міжнародний проєкт — рупор голосів українців, що мають бути почутими і не мають бути забутими. Навіть коли світ втомиться чути про чужі трагедії, коли з часом Україна зміститься з перших шпальт до заміток про перебіг подій, живі голоси та реальні історії людей нагадуватимуть світу з великих екранів та кінофестивалів про неосяжний біль України, про неймовірну силу та сміливість українського народу", — впевнений генпродюсер фільму Роман Мартиненко.

Вперше фільм Ukrainian Storybox планують показати під час Берлінського кінофестивалю цієї зими.