Україна розриває дипвідносини з КНДР

У Міністерстві закордонних справ повідомили, що Україна розриває дипломатичні відносини з Північною Кореєю через визнання нею "незалежності" так званих "днр" та "лнр". Відповідну заяву опублікували на сайті МЗС.

Зазначається, що визнання КНДР терористичних угрупувань на Сході України не несе в собі ніяких юридичних наслідків. Від цього міжнародно визнані кордони України не зміняться.

Водночас в міністерстві нагадали, що ніяких політичних чи економічних зв’язків з Північною Кореєю наша держава не підтримує.

"Звернення Росії до КНДР про підтримку в легітимізації силового захоплення частини української території говорить більше про токсичність Москви, ніж Пхеньяна. В Росії більше не залишилося союзників у світі, окрім країн, які залежать від неї фінансово і політично, а рівень ізоляції РФ скоро досягне рівня ізоляції КНДР. Україна і надалі максимально жорстко реагуватиме на зазіхання на її суверенітет та територіальну цілісність", — каже міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Зазначимо, дипвідносини між Україною та Північною Кореєю були символічний після вигнання посольства останньої з України у 1999-2000 роках. Тоді там були зафіксовані непоодинокі випадки шпигунства.