Україна може отримати статус кандидата на вступ до ЄС вже в червні
Фото: twitter.com/StefanishynaO

Україна вже в червні цього року може отримати статус країни-кандидата на вступ до Євросоюзу. Про це у Twitter повідомила віцепрем’єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

"Україна отримала анкету про членство в ЄС. Ми вже провели велику підготовчу роботу, тому готові рухатися швидко. Очікуємо отримати статус кандидата в червні. Це — частина нашого відновлення та перемоги над російським агресором, який хоче змінити демократичний курс України", — написала вона.

Напередодні президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, що приїхала з візитом до України, передала Володимиру Зеленському анкету-опитувальник для отримання нашою країною статусу кандидата на членство у ЄС.

"Україні місце у європейській родині. Ми чули цю дуже важливу заяву від усього вашого народу. І ми даємо позитивну відповідь на ваш запит. Ваша дорога до Європейського Союзу починається. Вже впевнена — це близька стежка", — заявила президентка Єврокомісії.

Передаючи опитувальник президенту України Володимиру Зеленському, Урсула фон дер Ляєн зауважила, що цей процес зазвичай триває роками, але у випадку України йдеться про тижні. Зеленський запевнив, що вже за тиждень Україна відповість на всі запитання в анкеті.

Президентка Єврокомісії також зазначила, що перед Україною лежить дуже великий шлях відновлення, тому що зараз нахабно руйнуються українські міста й інфраструктура.

"Тому ми хочемо працювати разом із вами, відновити Україну, і це в позитивному сенсі визначить шлях України до Європейського Союзу", — заявила вона.

Заявку на вступ України до ЄС розглянуть вже цього літа — Урсула фон дер Ляєн