Удар по кіностудії Довженка у Києві: вдалося врятувати 600 фільмів
Кіностудія Довженка/Facebook

Після ворожого удару по Національній кіностудії імені Олександра Довженка 15 червня дивом уціліла колекція українського кінематографа. Про це повідомив генеральний директор студії Андрій Дончик, пише "Суспільне".

Буквально в десяти метрах від зруйнованої будівлі розташоване сховище кіноплівок. Вибухова хвиля вибила там вікна та двері, проте сама колекція не постраждала.

"Тут зберігається близько 600 фільмів кіностудії Довженка в плівковому варіанті. Багато з них ще не оцифровані. На щастя, з колекцією нічого не трапилося", — наголосив Дончик.Удар по кіностудії Довженка у Києві: вдалося врятувати 600 фільмів

Руйнування від вибухової хвилі зафіксовані на всій території комплексу площею 16 гектарів. У всіх 18 будівлях студії не залишилося жодного вцілілого вікна.Удар по кіностудії Довженка у Києві: вдалося врятувати 600 фільмів

Наразі триває експертна оцінка збитків. До відновлення кіномайданчика вже готові долучитися українські кінематографісти, меценати та волонтери.

Нагадаємо, пряме влучання повністю знищило костюмерний цех кіностудії, де зберігалася найбільша й найстаріша костюмна колекція України. Через величезну кількість текстилю масштабна пожежа тривала до самого ранку, тому врятувати експонати з епіцентру було неможливо.

Велика пожежа, більшовики, росія: як намагалися знищити Києво-Печерську лавру