Вулиця Лондонська
Фото: unsplash.com

В рамках дерусифікації вулицю Пітерську в Солом’янському районі Києва перейменували на Лондонську. Про це повідомили у пресслужбі Київради.

Там нагадали, що в травні експертна комісія порекомендувала включити вулицю Пітерську до переліку об’єктів, які підлягають перейменуванню, бо їхні назви пов’язані з країною-агресоркою або її сателітами.

Стара назва вулиці походить від розмовної назви російського міста Санкт-Петербурга. Щоб зменшити культорологічний вплив рф на столичну топоніміку, для вулиці обрали нову назву за допомогою голосування у додатку "Київ Цифровий". Серед запропонованих варіантів нової назви найбільшу кількість (11 211 голосів) набрав варіант "вулиця Лондонська" — на честь столиці Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії. Адже Британія є одним з головних союзників України у війні проти росії.

За результатами голосування та на основі експертних висновків депутати Київради підтримали рішення щодо перейменування вулиці Пітерської на Лондонську.

Нагадаємо, що наприкінці серпня Київрада перейменувала близько сотні столичних вулиць, провулків та площ, назви яких пов’язані з росією та радянським минулим. Серед іншого, у Києві з'явилися вулиці  Українського відродження, Героїв полку "Азов", Княгині Інгігерди, проспект Червоної Калини, провулок Зеленого Клину тощо. Як пояснили у КМДА, при перейменуванні столичних топонімів киянам не потрібно міняти документи.

Ветеран російсько-української війни пропонує перейменувати бульвар Дружби народів