У Шевченківському районі Києва добудували протирадіаційне укриття для ліцею: як воно виглядає
КМДА

В одному з ліцеїв Шевченківського району повністю завершили будівництво сучасного протирадіаційного укриття. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко у своєму Telegram-каналі.

Через відсутність надійного сховища цей навчальний заклад від початку повномасштабного вторгнення працював виключно в дистанційному форматі. Тепер, завдяки добудові сучасної захисної споруди подвійного призначення, ліцей повертається до звичного очного навчання.У Києві добудували протирадіаційне укриття для ліцею

Новозбудоване укриття загальною площею 1 300 кв. м розраховане на перебування 600 людей одночасно.У Києві добудували протирадіаційне укриття для ліцею

У приміщенні встановили герметичні захисні двері, підвели водопостачання, каналізацію, електромережі та змонтували потужну вентиляцію. На випадок масштабних відключень світла передбачено систему аварійного живлення, яка здатна забезпечувати сховище енергією протягом трьох діб.У Києві добудували протирадіаційне укриття для ліцею

Простір повністю укомплектований учнівськими партами, вчительськими столами, дошками, м'якими пуфами, диванами й карематами. Також тут встановлено дві сучасні touch-панелі та підключено стабільний Wi-Fi.У Києві добудували протирадіаційне укриття для ліцею

Завдяки системі спеціальних ролетів великий зал можна розділити на окремі кімнати для різних класів. Окрім того, в укритті облаштували повноцінний медичний кабінет, кімнату для прийому їжі та сформували необхідні запаси питної й технічної води.

"За останніх 2 роки у столиці, окрім тих, що відремонтували і обладнали, побудували 9 укриттів для закладів освіти. Цьогоріч заплановано завершити будівництво ще кількох об’єктів та відремонтувати найпростіші укриття у 109 освітніх закладах", — наголосив Кличко.

Нагадаємо, за результатами масштабного моніторингу, 93% укриттів в Україні мають суттєві недоліки.

Чому у Києві досі немає мобільних укриттів: розслідування Bihus.Info