У «Київ Цифровий» тепер можна повідомити про втрати та руйнування в місті
Фото: КП ГІОЦ

Відтепер повідомити про втрати інфраструктури в результаті війни кияни можуть за допомогою додатку "Київ Цифровий". Про це повідомив керівник цифрової трансформації Києва КМДА Петро Оленич.

"Київ Цифровий" інтегрували до проєкту "Росія заплатить", створеного аналітичним центром при Київській школі економіки спільно з Офісом президента та Мінекономіки. Цей проєкт має на меті зібрати повний перелік об’єктів, зруйнованих в під час війни росії проти України. Дані потрібні українському уряду для оцінки збитків та формування позовів проти рф у міжнародні суди.

Щоб надати свідчення про руйнування через "Київ Цифровий", потрібно:

  • вибрати "Свідчення громадян" — "Свідчення про руйнування".
  • натиснути "Надати свідчення".
  • заповнити відповідні поля форми з детальною інформацією про місце руйнування, наслідки руйнувань і надати контактні дані свідків.

Для позовів у міжнародні суди важливо зібрати дані про зруйновані багатоповерхівки, школи, лікарні, аеропорти, мости та інші інфраструктурні й адміністративні об’єкти. Проте у застосунку можна також надати свідчення про особисті матеріальні втрати внаслідок російської агресії.

Надавати свідчення можуть не лише мешканці Києва, а всі громадяни України. Свідчення будуть ретельно перевірятися, тому подана інформація має бути достовірною, а також містити фото- або відеодокази.

Проєкт забезпечує повну конфіденційність і непублічність свідчень — персональні дані не передаються третім особам. Інформація про руйнування передається виключно до міжнародних інституцій, органів державної влади та громадських або гуманітарних організацій, що сприятимуть формуванню позовів у міжнародні суди проти рф.

Станом на 1 квітня загальна сума прямих задокументованих збитків цивільної інфраструктури тільки на основі публічних джерел вже сягнула понад 68,2 млрд доларів або майже 2 трлн гривень. Загальні втрати економіки України через війну, за спільними оцінками Мінекономіки та KSE Institute, складають вже 564–600 млрд доларів.

Спротив російській окупації, день 45