У Києво-Печерській лаврі під контроль заповідника повернули 11 споруд

Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" повернув під свій контроль 11 споруд на території Нижньої лаври. Надалі у користування держави планують повернути ще близько 30 приміщень.

Про це в.о. гендиректора заповідника Максим Остапенко повідомив  "Укрінформу"

Загалом заповідник передав монастирю 79 об'єктів. Але більшість з них — замощення, печери, підземні споруди, фортечні мури, підпірні стінки та архітектурні форми.

"Лише 40-42 об'єкти — це повноцінні споруди: житлові, технічні, релігійні. З цих 40 об'єктів ми 11 повернули в користування заповідника та повністю їх контролюємо. Близько 30 об'єктів ще залишилося", — розповів Остапенко.

Він зазначив, що під контроль повертають приміщення, які "використовуються невідомими особами й точно не відповідають цілям заповідника і монастиря". У них розміщувалися торгові чи виробниці точки, ресторани, кафе, що не було передбачені договором, укладеним між УПЦ МП та заповідником. 

"Об'єкти, де проживають монахи або здійснюється служба, комісія, звісно, не чіпатиме. Допоки рішення суду не набуде чинності, у нас немає на це правових підстав", — додав посадовець.

Користуючись наявністю судової процедури, представники УПЦ продовжують перебувати у Лаврі. Але після остаточних рішень суду монахи повинні або довести, що не мають зв'язків з державою-агресором, виробити новий формат відносин з державою і звернутися, аби на підставі нового прозорого договору пролонгувати використання приміщень Лаври — або звільнити ці приміщення, зауважив Остапенко. 

Нагадаємо, 11 серпня невідомі забарикадувалися в кількох приміщеннях Києво-Печерської лаври, щоб чинити спротив комісії Міністерства культури.

Комісія опечатала ще два корпуси Нижньої лаври