У Києві відкрився новий театр

Група молодих акторів, випускників Ukrainian Film School, згуртувалася та створила 22 Театр. Він складається з тієї, що й в назві, кількості молодих професіоналів під кураторством Максима Михайліченка — заслуженого діяча мистецтв України, володаря Київської пекторалі та режисера Театру на Липках.

"Створення театру на даний час — це наш фронт, це духовний шлях, який би хотілося проходити разом із людьми. Це не просто видовище, це — ліки", — зазначає Максим Михайліченко.

На його думку, мистецтво — це завжди всупереч, всупереч чомусь.

"Зараз у людей багато страху, багато питань, вони не знають, як можна по-іншому? Можна — боятися і чекати, а можна — діяти і створювати. У нинішніх умовах ми просто повинні створювати", — переконаний режисер.

У закладі вирішили поєднати як театральні постановки, так і елементи кіно. Екран з відео — активний учасник перформансів. Це робить 22 Театр експериментальним та імерсивним: глядач занурюється в дійство з повним ефектом присутності.

Вже 26 грудня 22 Театр покаже постановку за мотивами творів польського драматурга Славоміра Мрожека "Я з’їм тебе на сніданок".

"Це моє соціальне відчуття боргу перед тим, що зараз відбувається. Коли Мрожек писав свої п’єси, від розглядав саме явища, які відбувалися і що саме приводить до них. Історія циклічна, все повторюється, це наша сучасність, тому дуже корисно про це говорити. Які явища призвели до того, що зараз з нами відбувається? Я хочу, щоб люди думали, я думав, актори думали…", — зізнається Максим Михайліченко.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в театрі Лесі Українки відкривається "Пункт незламності".