Російський солдат Вадим Шишимарін, якого звинувачують у вбивстві мирного жителя на Сумщині
Фото: pravda.com

У п'ятницю, 13 травня, Солом'янський суд Києва розпочав розгляд справи щодо 21-річного російського солдата Вадима Шишимаріна. Його звинувачують у вбивсті цивільного на Сумщині. 

Про це повідомляє "Українська правда"

За словами Генеральної прокурорки України Ірини Венедіктової, командир відділення військової частини 32010 4-ї Кантемирівської дивізії Московської області Вадим Шишимарін 28 лютого 2022 року вбив беззбройного мирного жителя смт Чупахівка Сумської області. 

"Перед цим колону, в якій був сержант Шишимарін, розбили наші ЗСУ. Втікаючи, він із ще 4 співслужбовцями обстріляли із автоматів приватний автомобіль та заволоділи ним. На вкраденій машині з пробитими ними ж колесами загарбники заїхали в село. Дорогою побачили чоловіка, який повертався додому і говорив по телефону. Один із військових наказав сержанту вбити цивільного, щоб він не повідомив про них українським захисникам. Той здійснив декілька прицільних пострілів черех відкрите вікно автомобіля із автомата Калашникова у голову 62-річного потерпілого. Чоловік помер на місці усього в декілької десятках метрів від свого будинку", — написала Венедіктова. 

Згодом самого Шишимаріна взяли у полон, де він зізнався у скоєному. Зазначається, що за порушення законів та звичаїв війни, а також за умисне вбивство (ч. 2 ст. 438 Кримінального Кодексу України) військовому рф загрожує від 10 до 15 років позбавлення волі або довічне ув'язнення. Російський солдат отримав безкоштовного адвоката та перекладачку, утім, за словами прокурора Ярослава Ущапівського, під час слідства Шишимарін визнав свою провину, розкаявся та погодився співпрацювати зі слідством. 

13 травня відбулося судове слухання у цій справі. Наступне засідання у відкритому режимі розпочнеться 18 травня. 

Відео: Лариса Калик, "Ґрати"

Спротив російській окупації, день 79