У Києві планують заборонити публічне використання російського культурного продукту

Депутати Київської міської ради планують заборонити публічне використання російськомовного контенту, а саме: російські книги, аудіопродукцію, культурно-освітні послуги тощо.

В КМДА повідомляють, що ініціатором даного проєкту став депутат Вадим Васильчук.

Як зазначає Вадим Васильчук, проєкт рішення розроблено у зв'язку з потребою захистити український інформаційний простір від гібридних дій  держави-агресорки, яка намагається знищити нашу ідентичність, культурний та історичний простір.

Необхідно заборонити публічне використання та демонстрацію російськомовного культурного продукту. Зокрема це російські книги, художні альбоми, аудіовізуальні твори, аудіопродукція, твори та документи на новітніх носіях інформації, вистави, концерти, культурно-освітні послуги. Крім цього в цей складний воєнний час на окремому фронті ми маємо захищати українські об`єкти матеріальної та духовної культурної спадщини, які мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення. Важливо унеможливити ескалацію напруги в суспільстві та посилити захист українського інформаційного простору від гібридних впливів ворога.

Також депутат додав, що мораторій буде діяти до моменту повного припинення окупації території України.

Окупанти, ймовірно, залишили острів Зміїний, — командування "Південь" (доповнено)