Тепломодернізація житла
Фото: Наталія Настич / 3m2

Влада Києва планує частково відновити програму співфінансування "70/30%" з тепломодернізації столичних житлових будинків. Про це повідомили у пресслужбі КМДА.

За словами директора Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитра Науменка ця програма є зараз пріоритетною у плані енергоощадження та проведення капітальних ремонтів. Виконання програми призупинили через війну, а зараз департамент працює над тим, щоб її реанімувати. Однак обсяги виконання робіт вже будуть меншими.

"Ми не зможемо виконати усі заявлені проєкти через брак часу та погодні умови, необхідні для проведення зовнішніх робіт, наприклад, утеплення фасаду чи покрівлі. Крім того, ми обмежені в термінах початку опалювального сезону. Однак максимально можливу кількість робіт запланували виконати", — сказав Науменко.

Його департамент вже звернувся до правлінь ОСББ та ЖБК, які подавали заявки на конкурс, щоб вони відкоригували свої проєкти з урахуванням актуальних цін на матеріали та обладнання, а також виробників, з якими зараз є можливість працювати. Акцент робитимуть на ті види робіт, які стосуються функціонування будинкових систем, бо необхідно підготуватись до опалювального сезону.

За останні роки у рамках двох столичних програм співфінансування вдалося виконати термомодернізацію понад 1200 енергоефективних проєктів на 1000 будинків. Місто спрямувало на це 1,1 млрд грн, а мешканці будинків — 350 млн грн. Економія в окремих будинках перевищувала 70%, залежно від погодних умов.

Вулицю Франка оновили вперше з 1975 року: якою вона стала (фото)