У Gulliver покажуть 3D-моделі експонатів Музею історії Києва

З 14 листопада у торгово-розважальному центрі Gulliver відкривається виставковий проєкт "Made in Kyiv: Археологія повсякдення". Там покажуть 3D-моделі експонатів Музею історії міста Києва.

Гості зможуть зазирнути у середньовічний Київ та дізнатися, з якими речами асоціювалася столиця у давнину, як одягалися її мешканці та з чого складався їх побут.

Зокрема, серед експонатів — кістяні ґудзики, які прикрашали чоловічі костюми, срібники Володимира, перші гривні тощо.

"Наша мета — виявити атрибути середньовічного Києва, а з їх допомогою уявити та відчути атмосферу давнього міста. Предмети, представлені на виставці, були "маркерами" поширення впливу нашої столиці. За ними Київ тисячоліття тому впізнавали за межами самого міста і навіть далеко від кордонів Давньоруської держави", — каже куратор виставки Олександр Пашковський.

Частина музейних предметів експонується у форматі фотовиставки. Поруч з кожним експонатом буде розміщений QR-код, за допомогою якого можна поглянути на 3D-модель історичної знахідки.

"Ви не просто побачите експонат чи прочитаєте про нього цікавий факт. За допомогою сучасних технологій історична знахідка, якій понад 1000 років, опиниться у ваших руках. Реалістичну 3D-модель можна буде збільшити, покрутити, розгледіти з різних боків", — додає маркетинг-директорка ТРЦ Gulliver Катерина Жураківська.

Виставка триватиме протягом місяця на 2-му поверсі ТРЦ.

Нагадаємо, нещодавно у Нью-Йорку відкрилася виставка про Маріуполь. На ній представлені роботи українських фотографів Євгена Малолєтка та Мстислава Чернова. Детальніше про експозицію читайте тут.