єОселя в Дії
Фото: Мінцифри

У застосунку "Дія" почали тестувати програму пільгових державних кредитів на житло "єОселя". Деякі українці вже можуть записатися на бета-тестування.

"Якщо ви вже намагалися отримати іпотеку, то знаєте, що це — доволі складний процес. Ми ж спростили його до кнопки "Почати" в послузі "єОселя" в меню послуг "Дії". Далі ваші дані підтягуються з реєстрів автоматично. Надсилаєте заяву в один чи кілька банків і чекаєте на рішення про видачу кредиту", — пояснює міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Долучитися до тестування вже зараз можуть контрактні військовослужбовці, захисники України, силовики та члени їхніх сімей, медики, педагоги та науковці, які працюють у державному та комунальному секторах. Саме вони зможуть взяти пільгові кредити на житло під 3% на першому етапі програми. Також у заявників не має бути інших іпотек та житла у власності площею понад 52,2 кв. м + додатково 25 кв. м на кожного члена родини.

А з січня 2023 року програму масштабують і для інших категорій громадян. Їм будуть доступні кредити під 7%. Повний перелік категорій можна знайти на Урядовому порталі

Максимальний термін кредитування становитиме 20 років, а мінімальний перший внесок - 20% від загальної вартості житла.

Щоб записатися на бета-тестування послуги "єОселя", потрібно:

  • перейти за посиланням та подати заявку на тестування;
  • дочекатися листа із посиланням;
  • зайти у тестову "Дію", перейти у розділ "єОселя";
  • заповнити дані про себе та бажане житло;
  • обрати банк-партнера;
  • відправити заявку про іпотеку на розгляд.

У "Дії" зазначають, що навіть у тестовій версії заява проходитиме реальний процес, і рішення банків будуть справжніми. 

Нагадаємо, нещодавно у "Дія" відновили дві послуги: державну реєстрацію прав на нерухоме майно та послугу для внутрішньо переміщених осіб.