У Бучі завершується ексгумація тіл загиблих: тепер їх мають розпізнати
Фото: pomisna.info

У місті Буча завершується процес збору та ексгумації тіл загиблих внаслідок російської окупації. Станом на 23 квітня на території громади виявили 412 тіл, 117 із них — у братській могилі біля церкви Андрія Первозванного. Про це повідомив міський голова Бучі Анатолій Федорук. 

"Цифра, яку маємо станом на сьогодні — 412. Але її все ще будуть уточнювати на рівні слідчих та експертів, які працюють без вихідних. Це означає, що кожен третій загиблих у Київській області — з Бучі", — розповів він.

За словами мера Бучі, серед загиблих, яких виявили у братській могилі біля церкви, 30 жінок та 2 дітей. Зокрема, є вбиті, застрелені і закатовані окупантами, а також обгорілі тіла цивільних громадян. Також там є пацієнти лікарні, яких не змогли поховати після 24 лютого, бо військові рф не пускали ритуальну службу на цвинтах. Є і кілька тіл загиблих українських військових. 

Наразі проходить ідентифікація тіл. Біля міського моргу працює інформаційний центр, який допомагає родичам знайти, розпізнати та поховати своїх близьких. Також у місті працює кол-центр, яккий надає інформацію за номером: +380683282892.

Усі родини загиблих забезпечують необхідною ритуальною атрибутикою за рахунок міста — зокрема, трунами, хрестами, вінками і табличками. Захоронення проводять на цвинтарі по вулиці Депутатській. За це відповідає керівник ритуальної служби Сергій Капличний (його телефон +380679523112). 

"Ми хочемо допомогти родинам поховати загиблих протягом найближчого тижня – до поминальних днів. Це наша спільна біда. І це наше завдання – зробити так, щоб кожен невинно убієний був ідентифікований і похований належним чином", — написав Федорук. 

Раніше ми повідомляли, що внаслідок російської окупації на Київщині загинули 900 цивільних громадян. Такі дані наводила поліція Київської області станом на 15 квітня. 

Спротив російській окупації, день 59