У Британії українських біженців хочуть селити в маєтки російських олігархів
Фото: УНІАН

У Великобританії пропонують використовувати конфісковані маєтки російських олігархів для розміщення українських біженців. Про це пише The Guardian з посиланням на заяву віцепрем'єр-міністр країни Домініка Рааба в ефірі радіостанції LBC.

На запитання, чи зможе Британія конфіскувати майно, що належить російській еліті, через вторгнення Москви в Україну, Рааб відповів: "Так, якщо у нас є докази та правова основа, ми це зробимо".

Також він підтримав ідею використати конфісковану нерухомість для розміщення українських біженців, яку раніше висловив міністр житлового будівництва Майкл Гоув. До цього кроку також закликають ліберальні демократи.

«Ми дивимося на все в цілому, це спільна робота всіх урядів, від міністра закордонних справ і оборони до Майкла Гоува, і, звісно, ​​прем’єр-міністр дуже наполегливо це просуває», — заявив Рааб.

Відзначається, що уряд Великобританії зіткнувся з критикою за надто повільне впровадження санкцій проти російських чиновників та олігархів і пов'язаних з ними активів. Голова Лейбористської партії Аннеліз Доддс заявила, що влада повинна перестати затягувати процес відмови від коштів, які надходять від пов’язаних з Путіним осіб.

«Я сказала б, що ми були занадто м’якими, особливо протягом останніх 10 років, щодо тих коштів, які надійшли від пов’язаних із Путіним олігархів і бізнесменів... Нам зараз потрібні негайні дії. Ми можемо запровадити ці реєстри іноземної власності за 28 днів», — заявила вона.

Рааб наполягає, що Великобританія була «в авангарді» введення санкцій проти "грошових мішків" Кремля. 

«Було багато коментарів щодо того, що Великобританія діє повільно. Ми не повільні. Ми були в авангарді дій, і, звісно, що дійсно важливо, ми діємо узгоджено з нашими союзниками, європейськими, американськими та іншими союзниками по НАТО», — запевнив він.

Російське вторгнення в Україну (4 березня)