Центр захисту киян: Кличко має поіменно назвати винних у «київському потопі»

Активісти Центру захисту киян збирають підписи на підтримку петиції щодо розслідування фактів неналежного функціонування дощової каналізації.

Голова громадської організації Віталій Нестор ініціював збір підписів для оприлюднення фінансового звіту щодо освоєння коштів на ремонт і реконструкцію систем дощової каналізації в період з 25 червня 2014 року (день, коли Віталій Кличко став мером Києва) по 1 вересня 2018 року на сесії Київради. Це зумовлено чисельними дзвінками занепокоєних киян на гарячу лінію центру 0 800 30 2019. Громада вимагає назвати імена винуватців у розмитті міста після літніх злив 2018 року.

«Столична влада не спромоглася підготувати комунальні служби до усунення наслідків природних катаклізмів. Робітники "Київводоканалу" не впоралися із вирішенням надзвичайної ситуації. Зливові каналізації досі містять десятки тон бруду. Ситуація створює пряму загрозу життю та майну киян і свідчить про недбалість керівництва столиці. Тому мною було вирішено підготувати відкритий лист від ГО "Центр захисту киян" до міського голови з вимогою провести розслідування фактів неналежного функціонування зливової каналізації», — зазначив на своїй сторінці у Facebook Віталій Нестор.

25 липня підземні переходи в районі станції метро «Шулявська», «Лук’янівська» та «КПІ» зазнали чималих пошкоджень. Конструкція мосту на перетині вулиць Теліги та Кирилівської не витримала зливи. Під час виїзної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було ухвалено рішення тимчасово припинити рух прилеглої до мосту ділянки. 18-го серпня у ТЦ біля станції метро «Палац Спорту» повністю у воді опинився підземний паркінг, супермаркет та ресторан. Всі вулиці столиці з’єдналися ріками бруду та супроводжувалися падінням дерев і білбордів. Як у центрі, так і в спальних районах циклон пошкодив дороги, дроти та світлофори, у старих будинках провалилися дахи, затопило підвали та автівки.

Вплинути на ситуацію може кожен киянин, підписавши петицію. Поки справу з каналізацією комплексно не вирішить міська влада, залишається сподіватись на тиху погоду.

Центр захисту киян створено за ініціативи Юлії Тимошенко для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань.