Троєщина очами іноземця: француз фотографує киян для виставки у Парижі (фото)


Фото: Френсіс Мазюе

Французький фотограф Френсіс Мазюе фотографує мешканців Києва на дитячих майданчиках, пише Troeschina.City.

До української столиці він приїхав в 2007 році викладати французьку мову. Одночасно почав займатися фотографією. Свій проект "Майданчик" Френсіс заснував три роки тому, і за цей час зняв вже більше 340 фотографій.


Фото: Френсіс Мазюе

Серед його моделей люди різних професій: музиканти, діячі культури, танцюристи, правоохоронці, інженери, журналісти. Переважно це жителі Києва, в тому числі і Троєщини.

"Одного разу я запитав свого київського друга, чому Троєщина має таку катастрофічну репутацію, адже зараз тут так тихо, мирно. Вулицями розгулюють сім'ї з дітьми. Друг пояснив мені, що образ злодійського району прижився ще з часів розпаду Радянського Союзу, коли більшість місцевих жителів працювала на заводах і фабриках, коли країна була банкрутом, люди втрачали робочі місця. Ситуація була вкрай складною. Для багатьох навіть безнадійної. Це й штовхнуло їх на злочинний шлях. У людей просто не було вибору. З тих пір ситуація нормалізуватися, але погана репутація збереглася", - каже Френсіс.


Фото: Френсіс Мазюе

Френсіс ретельно вибирає локації для своїх зйомок. Дитячий майданчик повинен бути або ще радянських часів, або таким, щоб можна вразити французів. 

В майбутньому Френсіс планує представити свій проект Майданчик на авторській фотовиставці в Парижі.


Фото: Френсіс Мазюе