ТРО

Президент України Володимир Зеленський підписав, №6521, який офіційно надає право бійцям тариторіяльної оборони виконувати бойові завдання в районах ведення воєнних дій.

Закон дозволяє забезпечити проведення більш ефективних загальнодержавних, воєнних і спеціальних заходів під час протидії загрозам з боку окупантів.

Нагадаємо, що за зміни до Закону України "Про основи національного спротиву" щодо надання можливості ТРО виконувати завдання в районах ведення бойових дій Верховна Рада проголосувала на засіданні ще 3 травня. 

Зазвичай територіальна оборона функціонує в межах відповідної територіальної громади. Проте після набуття чинності закону, бійців зможуть залучати до виконання завдань по всій території України, зокрема, в зоні бойових дій чи на тимчасово окупованих територіях.

У травні в Україні нараховували приблизно 110 тисяч бійців ТРО. Ще більше ніж 700 добровольчих формувань на місцях було створено додатково. Тоді ж, у травні, десь 25 бригад територіальної оборони із 32 вже брали участь у веденні бойових дій.