Тепер підозрювана: Маргариту Симоньян викликають до українського суду

В Україні оголосили про підозру Маргариті Симоньян (головна редакторка кількох російських ЗМІ, які поширюють пропагандистські фейки про Україну) пише генпрокурор Ірина Венедіктова. 

Зараз, згідно з законом, Симоньян потрібно доставити до суду для того, щоб обрати їй запобіжний захід. Але в конкретний момент це неможливо зробити, тому що вона знаходиться в Росії. Тому днями її оголосять у міжнародний розшук. Це означає, що при перетині кордону з будь-якою цивілізованою країною підозрювану затримають і екстрадують в Україну. Так що тепер у відпустку вона їздитиме максимум в Білорусь. Водночас Ірина Венедіктова обіцяє Симоньян, що якщо та з'явиться в українському суді - вирок для неї буде справедливий і всі процеси працюватимуть виключно згідно з законом. Тому підозрювана може проконсультуватися з юристами, приїхати в Україну і чесно позмагатися в суді. Симоньян доки що на це не відповіла. 

Маргариту Симоньян підозрюють у посяганні на територіальну цілісність України (частина друга статті 110 ККУ). Це 5-10 років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.