Судно "Всеволод Бобров" підбили — Одеська ОВА

Українські військові завдали удару росіянам в районі Зміїного, внаслідок чого загорівся корабель тилового забезпечення судно "Всеволод Бобров".

Новину повідомив речник Одеської ОВА Сергій Братчук. За його словами, судно одне з найновіших у військово-морському флоті рф. Наразі точний напрямок відходу корабля не підтверджений.

"Кажуть, що чалапає до Севастополя, наразі ця інформація потребує уточнення. Але те, що йому дали "змієбаїв", там, в районі острова Зміїний, це правда. Дякую, сподіваюся це не сотанні здобутки…", — зазначив Братчук.

За його словами, росіяни хочуть перетворити Зміїний на плацдарм для посилення атак на Одесу та область.

ЗНИЩЕННЯ ВОРОГА В РАЙОНІ ОСТРОВА ЗМІЇНОГО

Підбитий корабль "Всеволод Бобров" — не перший здобуток українських військових у районі Зміїного. Про знищення ворога та ворожої техніки на острові та його околицях інформація з'являється систематично.

Так, 7 травня, за інформацією оперативного командування "Південь", на Зміїному знищили зенітно-ракетний комплекс "Тор". Наступного дня там же "Байрактари" не дали висадитися морському десанту ворога.

ЩО ВІДОМО ПРО СУДНО "ВСЕВОЛОД БОБРОВ"

Судно "Всеволод Бобров" — другий за значенням корабель тилового забезпечення, проєктований 2013 року. У 2016-му вперше спущений на воду. 

Судно виконує функції перевезення вантажів, буксування, надання допомоги кораблям. Має систему, спроможну утримувати судно у заданих координатах за будь-якої погоди. 

Корпус "Всеволода Боброва" дозволяє судну ходити в арктичних широтах і долати товщину льоду в 0,6 м. Та вистояти перед ударами від українських військових, ймовірно, корпус не дозволяє.