Столична влада вирішила зробити селище Коцюбинське частиною Києва

Депутати Київради прийняли рішення звернутися до Верховної ради України щодо зміни меж міста Києва. Столичні чиновники хочуть приєднати до Києва селище міського типу Коцюбинське. Про це повідомляє прес-служба Київради.

Наразі територія Коцюбинського відноситься до Києво-Святошинського району Київської області. А межа проходить по міській смузі столиці між забудованою територією селища і лісом Святошинського лісопаркового господарства.

Як пояснюють у Київраді, селище є анклавом Києва і не має шляхів автосполучення із жодним населеним пунктом, окрім столиці. Також воно не входить до жодного адміністративного району Києва, проте підпорядковано в сферах освіти та медицини Ірпінській міській раді.

«Абсолютно логічно, якщо Коцюбинське увійде до складу столиці, адже більша частина мешканців Коцюбинського фактично є киянами. Працюють тут, користуються транспортом, школами, садочками, лікарнями. Від приєднання громада Коцюбинського тільки виграє — як в економічному плані так і в інфраструктурному: жителі отримають столичну прописку, зможуть лікуватися у міських лікарнях, а діти будуть ходити в київські школи», — заявив автор ініціативи, секретар Київради Володимир Прокопів.

За його словами, самі місцеві мешканці Коцюбинського також підтримують ідею приєднання до Києва.

«На початку березня відбулися громадські слухання. У голосуванні взяло участь 1337 людей. З них стати частиною Києва хочуть 61%. І це цілком природньо, бо люди в переважній більшості працюють в Києві, є платниками податків і звичайно вони хочуть мати рівний доступ на рівні з киянами до освітніх закладів, медичних установ, вирішення питань із комунальним транспортом і рівноцінним доступом до надання адміністративних послуг», — наголосила Коцюбинський селищний голова Ольга Матюшина.

Наразі територія Коцюбинського знаходиться в межах Києва, але рішення про фактичне приєднання до столиці має приймати Верховна Рада. Адже, відповідно до законодавства, межі Києва встановлюються саме парламентом.

Раніше повідомлялось, що столична влада скасувала будівництво «Макдональдса» на Березняках.