Київрада ухвалила рішення щодо розкопок на Поштовій площі

У четвер, 21 червня, Київрада проголосувала за збереження артефактів на Поштовій площі, проте без створення музею. Про це повідомила активістка Аннабелла Морина на своїй сторінці в Facebook.

Депутати ухвалили за основу проект рішення, яке не передбачає розірвання інвестиційного договору із забудовником торговельного центру на Поштовій площі.

Таким чином, повноцінний музей на Поштовій площі створений не буде. Однак при цьому артефакти, знайдені при розкопках, збережуть.

Активістка заявила, що не погоджується с таким рішенням та оголошує голодування до «повернення площі місту».

Як повідомляє прес-служба Київради, за збереження артефактів і не припинення договору з інвестором ТЦ на Поштовій площі проголосувало 68 міських депутатів з 97 присутніх в залі.

Проект рішення, за який проголосували депутати, передбачає залучення міжнародних експертів з архітектури для визначення об’єктів, які підлягають консервації та музеєфікації. Також планується провести відкритий міжнародний конкурс щодо музеєфікації артефактів і організації публічного простору на Поштовій площі.

«Щоб не було спекуляцій і непотрібного популізму, хочу наголосити: мета цього документу – збереження артефактів, знайдених під час розкопок, продовження археологічних робіт та організація на цьому місці публічного простору! Ухвалення цього рішення дозволить – виключно у рамках закону – продовжити археологічні дослідження із подальшою музеєфікацією знахідок на Поштовій. Аби зберегти археологічні артефакти для майбутніх поколінь», - заявив мер Києва Віталій Кличко.

Він пояснив, що розрив договіору з інвестором і створення музею зараз не є можливим. Мовляв, в разі припинення договору місто буде зобов’язане виплатити інвестору конпенсацію, коштів на яку в столичному бюджеті немає. 

Водночас депутати продовжили розгляд поправок до прийнятого проекту рішення. Після з розгляду проект повинні прийняти в цілому.

Нагадаємо, що напередодні активісти знесли паркан будмайданчика на Поштовій площі. А перед голосуванняму Київраді протестувальники побилися з поліцією.