Стерилізація домашнього улюбленця – варто чи ні?

Фізичний аспект - чи шкодить це здоров’ю тварини? Ні, навіть навпаки – продовжує її життя. Чому? Якщо Ви капаєте своїй кішці чи собаці каплі та закриваєте її вдома в період тічки, щоб не нагуляла – це ніяк не змінить того факту, що незапліднена яйцеклітина залишається всередині організму і може з часом перерости в кісту, ракові утворення, від чого тварина може померти. Раз зробили операцію – і ніяких проблем:

  • ви спокійно спите ночами і не слухаєте збуджених концертів вашої тварини
  • вам не треба думати, куди прилаштувати ще 8 кошенят, життя прекрасне!
  • якщо у вас кіт/пес, то він не буде мітити територію і за вами не тягнутиметься шлейф не надто приємного запаху по-дорозі на роботу.
  • ваш кобель ніколи не дремене світ за очі в пориві пристрасті за собачкою, і вам не доведеться бігати ночами по району з криками “Річі, Джек, Барбос(чи як звати Вашого собаку) повернись в сім’ю, я все пробачу!” (До речі, раджу називати своїх собак/котів такими іменами, щоб вам потім було зручно та не дуже соромно горланити їх на всю вулицю ;)

Психологічний аспект. Часто деякі псевдоборці за щастя тварин наводять такі аргументи проти стерилізації тварин: “продовження роду для тварини – це головне, тільки від цього вона отримує радість” або ще краще: “задоволення від сексу – хоч раз в житті, але треба!”. Це дурниці. В тварини, котра живе в неприродньому для неї середовищі (місто,квартира), дуже багато інших зацікавлень і основною метою не є – “продовжити рід, вижити!” Міським важливе інше: поніжитися біля господаря, отримати щоденну порцію уваги та мняса, погуляти в парку, “зачекінитися” під кущиком, взнати, що новенького в місцевій собако/кототусовці. Народжувати щороку – це виснажливо для організму та нікому непотрібно. В собак та котів немає відчуття незреалізованості, як в людей. Не варто прирівнювати їхню психологію до людської, все-таки вони різні. В стерилізованої тварини просто не виникає бурхливих гормональних сплесків, тому за характером вона буде спокійніша та врівноваженіша. Вона не сумуватиме через ненароджене потомство, вона взагалі про це не згадуватиме.

Загалом,найбільшими постачальниками нових бездомних є саме не стерилізовані домашні тварини, тому що їх люблять, тримають в теплі та добре годують. В дикій природі народжують не настільки часто – лише найсильніші та найситіші. На відміну від диких тварин, домашні кішки та собаки розроджуються двічі на рік! Волонтери, на жаль, так швидко не розмножуються. З кожним роком стає все важче прилаштовувати тварин, оскільки їх стабільно багато, а в любителів собак/котів місця вже немає, бо й так тримають по дві собаки,три коти, котрі житимуть ще мінімум років 10, а в інших людей – алергія, діти, орендована квартира...

Не завжди вдається вслідкувати за своїм улюбленцем, і волею-неволею стаєш постачальником нових тваринок, яких потім ніде подіти. Велике прохання: не несіть будь ласка тварин на “Пташиний ринок” добрим тьотям-дядькам! Умови утримання тварин там жахливі, невже ви не помічали? І задумайтеся: не всіх тварин вдається продати, яка подальша доля таких чотирилапих, котрі так і не знаходять свого господаря на ринку?

Тому, будь ласка, будьте свідомими людьми – стерилізуйте свого домашнього улюбленця! Мої обидві собаки - давно стерилізовані та почуваються прекрасно. І якщо гуляти з ними щоранку в парку та не загодовувати кашою і печивом, то великих проблем з зайвою вагою не буде ні в тварин, ні в Вас.

Якщо Ви зробили добру справу та підібрали тварину на вулиці чи взяли її з притулку, то в Києві діє система безкоштовної стерилізації в деяких державних клініках по волонтерському або пенсійному посвідченню. Адреси та контакти ветеринарок:

  • вул. Ярославська, 13А, тел..: (044) 417-54-20
  • вул. Електротехнічна, 5А, тел..: (044) 515-18-93
  • вул. Армянська, 29, тел..: (044) 563-94-79.

Де отримати волонтерське посвідчення? Інформаційний Центр Ідентифікації тварин через певні обставини на разі не видає волонтерські посвідчення, тому або беріть пенсійний в бабусі, або дзвоніть волонтерам. Операції проводять за попереднім записом, потрібно домовлятися заздалегідь.

На закінчення теми тримайте порцію бездомних пухнастиків, яким Ви дуже допоможете, якщо заберете жити до себе:

Чудова дівчинка-ведмежа. Їй 4 місяці, виросте середнього зросту, віддається в квартиру або вольєрне утримання.
Тел: 097 246 08 83

Марту знайшли в лісі з цуценятами та велетенською пухлиною на шиї. Вочевидь, дівчинка колись була домашньою, бо вміє ходити на повідку, любить кататися в машині. Дуже толерантна до інших собак та котів. Зараз їй зробили операцію, в ветклініці проходить реабілітацію і найближчим часом буде здорова. Дуже сумує та чекає на сім’ю. Надія вмирає останньою (моя і Мартина), давайте до нового року знайдемо Марті найкращих в світі господарів!
Тел: 095 074 55 71

Каштанка – молода дівчинка з шикарним шоколадним окрасом та бурштиновими очима, вже сидить в машині та готова їхати до своєї сім’ї!
Тел: 093 449 44 65