Стало відомо,  яким буде новий простір на ВДНГ
Фото: проект нового простіру на ВДНГ (Хмарочос)

Нещодавно керівництво ВДНГ не тільки оприлюднило суму інвестицій - 350 млн євро - у розвиток Національного комплексу "Експоцентр України", але і представило концепцію проекту.

Про це повідомляє "Хмарочос".

Основна мета проекту – це збереження історичної спадщини, яка буде поєднуватись с сучасною архітектурою. Як стверджують автори концепції, на території не буде жодної житлової забудови. Зазначимо, що територія комплексу приблизно 286 гектарів.

"Найкращий спосіб зберегти архітектурні пам’ятки — це правильно їх використовувати. Ми ретельно вивчали проектні матеріали, з’ясовували, якою бачили цю територію архітектори, які планували та будували нинішній Експоцентр, що й врахували у нашій концепції", — розповів генеральний директор ВДНГ Євген Мушкін.

Все ж таки перепланування буде, але творче і без без втручання в несучі конструкції будівель: всередині однієї з пам’яток архітектури автори проекту пропонують облаштувати скляну стіну, яка розділить внутрішній простір на два приміщення.

Також планують розширити сьомий павільйон ВДНГ, який два роки тому вже перебудовувався у концертний зал на 1200 місць. Поруч із ним у планах побудувати сучасну бібліотеку.

Окремо хочемо сказати про місцевий громадський простір. Він створювався для проведення виставок. Тепер він буде розрахований на пішоходів, а не автомобілістів. Прогулянкові зони плануються облаштувати лавками, які будуть знаходитися у тіні. Поруч із лісопарковою зоною буде створений спортивний кластер. Обов’язково на території проведуть безкоштовний wi-fi.

Зазначимо, що через увесь ВДНГ від освітньо-інноваційного кластеру біля центральних воріт до виставкового центру, який буде  знаходитися біля Великої кільцевої дороги, висадять липову алею.

Нагадаємо, петиція проти проспекту Шухевича набрала більш ніж 10 тисяч голосів.