Супрун розповіла, як соціальні мережі впливають на психіку

Соціальні мережі, якими щодня користуються мільйони людей у ​​всьому світі, негативно впливають на психіку: викликають депресію, почуття самотності та інші неприємні речі. 

Про це розповіла в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook.

Згідно з дослідженнями, кількість віртуальних друзів не підтверджує соціалізованість людини та готовність спілкуватися. Іноді це навпаки впливає на відчуття самотності в реальному житті. Також соцмережі викликають додатковий стрес, підвищення почуття тривоги, погіршення настрою, депресію. Розвивається залежність, знижується самооцінка і порушується сон.

Лайки в соцмережах є однією з основних причин, чому користувачі роблять публікації. Таким чином люди шукають підтримки.

«В одному з опитувань серед підлітків Instagram визнано платформою, що має найбільший негативний вплив на психічне здоров’я. Попри те, що респонденти вказали, що тут вони мають достатньо простору для самовираження та самоідентифікації, вони вважають, що ця соціальна мережа пов’язана з високим рівнем тривоги, депресії, залякуванням та страхом втрачених можливостей (відчуттям, що потрібно завжди залишатися на зв’язку, щоби нічого не пропустити і щось не трапилося без вашої участі). В тому числі вони досить багато переймалися тим, скільки лайків отримають їхні фото», — написала Супрун.

Крім того, фото в соцмережах можуть створювати нереалістичні очікування від своєї зовнішності, за рахунок чого знижується самооцінка. Найбільше цьому сприяє Instagram, в якому основною частиною контенту є селфі користувачів. Саме з цих причин, за словами Супрун, розробники цієї соцмережі планують відмовитися від лайків.

Вчені стверджують що лайки та коментарі сприяють виробленню дофаміну. Однак в соцмережах користувачі отримують як позитивні, так і негативні «винагороди».

«З сьогоднішнім розвитком технологій важко спрогнозувати, як зміниться життя людей через невеликі інтервенції. Але стосовно психічного здоров’я можна стверджувати впевнено: спілкування в реальному житті, підтримка та відчуття близькості офлайн мають значно більше переваг. Пам’ятайте, іноді важливо та корисно бути поза зоною досяжності. Тому намагайтеся дозувати час, який ви проводите в соціальних мережах та телефонах», — порадила Супрун.

Раніше повідомлялося, що столичні хакери зламали 60 тисяч акаунтів Facebook.