Суд позбавив забудовників ділянки землі біля Софійського собору

Київський апеляційний господарський суд визнав недійсним і скасував рішення Київради від 2003 року, згідно з яким земельну ділянку площею 0,1 га по вулиці Стрітенській поблизу Софійського собору надали в оренду приватній структурі для будівництва житлового будинку.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці прес-служби прокуратури міста Києва.

Як було встановлено судом, вищезгадана ділянка належить до земель історико-культурного призначення та знаходиться в охоронній (буферній) зоні об’єкта всесвітньої спадщини "Київ: Собор святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра".

Відповідно до вимог чинного законодавства, на таких землях дозволяється будівництво лише особливо важливих споруд за індивідуальними проектами, що регламентуються з врахуванням архітектурної та масштабної ув’язки з існуючою забудовою і загальним силуетом міста.

"Передача вказаної ділянки під житлове будівництво відбулася без врахування зазначених вимог та за відсутності інформування секретаріату ЮНЕСКО про заплановане будівництво", - йдеться у повідомленні. 

Таким чином, суд скасував вказане рішення Київради та укладений на його підставі договір оренди землі, а також визнав відсутність у приватного товариства права користування нею.