Софійську площу почали готувати до реконструкції (фото)

Невелику ділянку Софійської площі вимостили сірим гранітом. Таким чином площу готують до капітального ремонту, повідомляє «Вечірній Київ».

Експериментальну ділянку облаштували для того, щоб обрати колір і фактуру каменю, яким далі вимостять всю площу. В результаті для Софійської площі було обрано сірий нешліфований граніт, який, як кажуть, є дуже практичним та зносостійким.

«Вибрали не гладкий граніт, на якому легко послизнутися взимку, а світло-сірий, спеціально оброблений водою, трохи цупкий граніт з розміром "шашки" 10 на 10 сантиметрів. Більш рельєфні камені тут також не підійдуть, їх краще застосовувати в автопоїздах. Великі квадрати мощення будуть розділені смугами гладкого полірованого чорного граніту. Ось такі великі шматки чорного граніту підуть для огорожі дерев, що ростуть на площі. Вирішили робити їх навколо каштанів висотою 40 сантиметрів, аби люди могли використовувати їх як сидіння. До того ж завдяки своїй висоті взимку вони захищатимуть дерева від солі», — розповів директор інституту «Київдормістпроект» Володимир Воробйов.

Також триває підготовка до ремонту Михайлівської площі, яку теж вимостять новим каменем. Ремонт проводитиметься тільки до стін Софії Київської та Михайлівського Золотоверхого монастиря. Під час реконструкції також оновлять вуличне освітлення і прокладуть під землею сучасний силовий електрокабель. Це потрібно, щоб можна було проводити на Софійській та Михайлівській площі масштабні масові заходи.

Раніше повідомлялося, що на Контрактовій площі з’являться бруківка і паркінги.