Собаки, що пройшли АТО, охоронятимуть порядок під час "Євробачення"
Фото: "Сегодня"

У Києві під час проведення міжнародного конкурсу "Євробачення" за порядком стежитимуть тисячі поліцейських і близько 50 кінологів з собаками.

Про це повідомляє "Сегодня".

Чотириногі бійці проходять посилену спецпідготовку під Києвом. 45 собак будуть працювати на всіх основних локаціях - в аеропортах, МВЦ, фан-зонах.

Тварин тренують по 7 годин на день. Великих собак, таких як німецькі вівчарки, лабрадори, бельгійська малінуа, вчать шукати вибухові речовини в коробках, автомобілях, урнах і пакетах.

Коли собака почує заборонену речовину, він лягає або стає біля небезпечного предмета.

"У коробках знаходяться різні речовини: масла, бензин, всілякі спеції. Собака повинен вміти ідентифікувати потрібний запах. Коробки змінюються щодня" - розповів заступник начальника кінологічного центру Маріуполя Віктор Казаков, який приїхав до Києва на час підготовки.

Начальник кінологічного центру ГУ НП в Київській області Світлана Коломієць повідомила, що багато хто з хвостатого патруля пройшов службу на Донбасі.

"У нас був досвід охорони громадського порядку під час Євро-2012 і хресного ходу, який пройшов в липні минулого року. Тоді один з наших собак виявив вибухову речовину, закладену під мостом на Житомирській трасі, де повинні були пройти учасники процесії. Під'їхали вибухотехніки і на місці розмінували вибухівку", - розповіла Коломієць.

Собак, які поменше задіють для пошуку наркотиків.

"Трьох зловмисників Чіп (кокер-спанієль, який теж тренується в центрі - ред.) виявив під час служби на блокпосту. При обшуку у чоловіків знайшли близько 5 грамів коноплі. Ще одного порушника ми затримали в Попасній. Місцевий житель займався продажем трави неповнолітнім" - розповів молодший інспектор кінологічного центру Олександр Бальчук.

Нагадаємо, шоумен і телеведучий Сергій Притула стане ведучим на відкритті майданчика фан-зони Євробачення-2017 на Софійській площі.