Скульптури зубра і левів біля входу в зоопарк відновлять

Столичні скульптори відновлять фігури зубра і левів, які встановлені перед входом до київського зоопарку. Про це повідомляє прес-служба КМДА.

Скульптури будуть відтворені в первісній формі, яка була втрачена в результаті декількох реставрацій за попередні роки. Зубр і леви виконані з бетону і мідної оболонки, які з часом зруйнувалися. Зараз фігури знаходяться в аварійному стані. Після реставрації їх установлять на перетині проспекту Перемоги та вулиці Зоологічної.

Автор фігур — відомий український скульптор-анімаліст Юрій Рубан. Реставрацією будуть займатися дочка скульптора, заслужена художниця України Олександра Рубан та її чоловік, народний художник України Віктор Липівка. Вони відновлять левів і зубра в бронзі.

«Збереглася модель, фотографії та малюнки Юрія Рубана, за якими він створив зубра і левів. Завдяки зазначеним документам можна відновити фігури», — розповіли в міській адміністрації.

Раніше повідомлялося, що статую левів біля зоопарку розпилюють на кольоровий метал. Від рук вандалів також страждає статуя зубра.