Скандинавська ходьба на Хрещатику: бери палиці та приходь за ендорфінами

Фізична активність допомагає м’язам залишатися в тонусі, покращує циркуляцію крові і загальне самопочуття. Існує багато різних варіантів занять спортом, але є унікальний вид фітнесу, який підходить абсолютно всім — це скандинавська ходьба, яка також відома як нордична ходьба, повідомляє ONLINE.UA. 

Цей вид аматорського спорту дуже популярний у всьому світі. Наприклад, у Фінляндії, на батьківщині скандинавської ходьби, даним видом фізичних вправ займається понад 700 тисяч осіб, а це майже 1/5 населення всієї країни. І з кожним роком цей новий вид фітнесу набирає все більшої популярності в Україні. 

Вже на наступних вихідних, 30 вересня, в самому центрі Києва пройде II Кубок України по Скандинавській ходьбі. ГО «За щасливе довголіття» за підтримки «Оріфлейм Україна» проводить змагання для всіх бажаючих випробувати свої сили і поборотися за першість на 3-х кілометровій дистанції на вулиці Хрещатик. Для участі необхідно пройти реєстрацію у організаторів до 29 вересня. 

Цікаво, що під час скандинавської ходьби задіюються всі групи м’язів, що сприяє схудненню, тренуванні серцево-судинної системи, збільшення витривалості і підвищення м’язового тонусу. Заняття скандинавської ходьбою покращують координацію, рівновагу і поставу, сприяють профілактиці захворювань опорно-рухового апарату, а також позбавляють від депресії і безсоння, допомагаючи організму виробляти ендорфіни — ті самі «чарівні» гормони щастя та гарного настрою. У людей, що регулярно займаються цим видом спортом, знижується рівень холестерину в крові, поліпшується робота кишечника, нормалізується обмін речовин, швидше виводяться токсини, що в цілому сприяє загальному омолодженню організму. 

Нагадаємо, що скандинавська ходьба — вид любительського спорту, в якому людина ходить, спираючись на спеціальні палиці. При відштовхуванні палицями під час ходьби, підвищується навантаження на верхню частину тіла і збільшується витрата енергії. У скандинавської ходьбі задіяно 90% всіх м’язів людського організму і спалюється на 46% більше калорій, на відміну від звичайної ходьби, в якій бере участь всього 70% м’язів. Займаючись скандинавської ходьбою, людина в середньому спалює 700 кілокалорій за годину, для порівняння при бігу спалюється 300 кілокалорій за годину, а при їзді на велосипеді 500 кілокалорій.