Режисера Сергія Лозницю виключили з Української кіноакадемії
Фото: Atoms & Void

Режисера Сергія Лозницю виключили зі складу Української кіноакадемії, серед іншого, через те, що його фільми увійшли до програми фестивалю російського кіно. Таке рішення ухвалили правління і наглядова рада кіноакадемії. 

Як відзначають в кіноакадемії, Україна зараз захищається від російського вторгнення на всіх фронтах, зокрема й на культурному. І особлива відповідальність зараз лежить на фахівцях із креативних індустрій, яких добре знають за кордоном, тому їхня позиція "повинна бути чітка і однозначна".

"Режисер Сергій Лозниця неодноразово підкреслював, що вважає себе космополітом, “людиною світу”. Проте зараз, коли Україна з усіх сил боронить свою незалежність, ключовим поняттям у риториці кожного українця повинна бути його національна ідентичність. І тут не може бути жодних компромісів чи напівтонів", — відзначили в академії.

Там нагадали, що нещодавно фільми Лозниці були включені до програми кінофестивалю російського кіно у французькому місті Нант під назвою “Від Львова до Уралу”. І назвали це неприпустимим під час повномасштабної війни, яку розв’язала росія. 

"Ми постійно закликаємо увесь світ розмежовувати українську та російську культури та не ототожнювати їх. Для нас важливо, щоб усі члени Української кіноакадемії розділяли цю позицію і називали речі своїми іменами, проявляючи у своїх переконаннях чіткість і твердість. Ми звертаємось до світової спільноти з проханням не позиціювати Сергія Лозницю як представника української культурної сфери", — заявили в кіноакадемії.

Спротив російській окупації, день 23