Що варто зробити зі ще одним радянським символом на "Батьківщині-матері": відповідь скульптора тризуба

Після того як на "Батьківщині-матері" у Києві замість герба срср встановили тризуб, користувачі соцмереж помітили ще один радянський символ — зірку на руків'ї меча скульптури, яка колись використовувалася як державна емблема. 

Скульптор тризуба на щиті "Батьківщини-матері" Олексій Пергаменщик в ефірі "Сніданку з 1+1" розповів, що з треба зробити з радянської зіркою, яку виявили на монументі. 

За його словами, для остаточної декомунізації скульптури зірку треба зрізати, щоб "навіть діти не згадували, що вона раніше була з радянською прив'язкою".

"Радився зі своїми друзями-альпіністами, я теж маю високі допуски. Там на голові люк, можемо спуститися на плече, по руці піднятися з альпіністським спорядженням, закріпитися там нормально, ретельно перестрахуватися, і це можна зрізати", — пояснив скульптор.

Він додав, що готовий здійснити демонтаж зірки навіть за свої кошти.

"Під цими зірками є метал, там чотири зірки — дві по великих фасадах, десь по 70 см, дві по бокових — по 50 см. Їх можна акуратно зрізати, здати в музей і завершити декомунізацію. Профінансую своїх друзів-альпіністів, треба, щоб 2-3 людини було з обладнанням", — резюмував Пергаменщик.

Нагадаємо, історик та політолог Олександр Палій створив голосування з варіантами, що робити з радянськими зірками на мечі статуї. Він пропонує стилізувати їх під зірки з прапорів ЄС і НАТО, тобто Європейської Цивілізації, яку, відповідно, захищає Україна, або демонтувати їх.

Декомунізація, позолота та вкорочений меч. Що треба знати про Батьківщину-Мати