Що робити з тілами загиблих окупантів: відповідь Кабміну
Фото: Unsplash

Кабмін опублікував постанову, у якій йдеться, що робити з тілами загиблих окупантів. Її ухвалили, зокрема, для того, щоб не допустити погіршення санітарно-епідемічної ситуації та виникнення небезпечних інфекційних захворювань на території України.

Отже, механізм дій.

  1. Військові адміністрації разом з органами місцевого самоврядування організовують забезпечення збору тіл.
  2. Військові адміністрації забезпечують утворення відповідних спеціальних груп у складі представників сил територіальної оборони Збройних Сил, Нацгвардії, Нацполіції, ДСНС, бюро судово-медичної експертизи (за згодою), слідчих правоохоронних органів, громадських та релігійних об’єднань (за згодою), громадських організацій (за згодою), волонтерів (за згодою) та інших.
  3. Спеціальні групи обов’язково забезпечуються патолого-анатомічними мішками для збору та перевезення тіл, гігієнічними засобами і обмундируванням та засобами фотофіксації, спеціалізованим транспортом для перевезення тіл. У разі відсутності спеціалізованого транспорту використовується наявний транспорт з умовними зовнішніми позначками "червоний хрест на білому фоні" з метою забезпечення безпеки персоналу спеціальних груп.
  4. Під час здійснення збору тіл за можливості залучаються журналісти для відео- та фотозйомки процесів здійснення зазначених заходів з метою подальшого інформування про реальні наслідки військового вторгнення Російської Федерації на територію України.
  5. Утворюється спеціальний кол-центр при Національній поліції.
  6. Після отримання та узагальнення відповідних повідомлень  кол-центру при Національній поліції здійснюється виїзд персоналу спеціальних груп на визначені локації (місця) для проведення збору тіл.
  7. Керівники спеціальних груп під час збору тіл забезпечують фотофіксацію та присвоєння унікального коду (номера) тілам на локаціях (місцях).
  8. Військові адміністрації через керівників спеціальних груп забезпечують передачу інформації про зібрані тіла до кол-центру при Національній поліції для внесення до центральної бази даних загиблих військовослужбовців держави-агресора (Російської Федерації), а також незаконних збройних формувань, зокрема з тимчасово окупованих територій в окремих районах Донецької і Луганської областей, розробленої МВС.
  9. Після внесення інформації до бази даних тіла перевозяться до моргів, у разі неможливості – до іншого визначеного місця окремого зберігання та в подальшому перевозяться у визначене місце збору та зберігання і поміщаються до спеціальних рефрижераторів на залізничній базі та/або причепів-авторефрижераторів.
  10. Після накопичення тіл у моргах або пунктах збору забезпечується їх доставка до єдиного центру, з якого буде здійснюватися їх подальше транспортування з кінцевим пунктом призначення Російська Федерація.
  11. Передача тіл на територію Російської Федерації та тимчасово окуповану територію України здійснюється за участю та сприяння представників міжнародних організацій (об’єднань) лише після остаточного встановлення, впізнання, ідентифікації осіб загиблих, які проводяться не більш як 15 днів.
  12. Невпізнані, невстановлені, неідентифіковані тіла (останки) загиблих залишаються на зберіганні у рефрижераторах у пунктах їх збору до моменту встановлення осіб загиблих, про що повідомляється кол-центр при Національній поліції. У подальшому їх передача здійснюється після ідентифікації (встановлення особи загиблого) за окремими розпорядженнями (вказівками) представників правоохоронних органів.

Повний текст постанови можна прочитати тут.