Що читають письменники: 5 улюблених книжок Сергія Жадана

Автор, який за життя став класиком, і який безперервно продовжує розвиток свого унікального стилю, цього разу видав книгу, яка вмістила 80 текстів про мирське та духовне, загальнолюдське та індивідуальне, політичне та соціальне. Дізнатись більше про «Антену» можна буде 14 вересня у Центральному Будинку офіцерів під час презентації книги

А які книги надихають самого Жадана, ми вже дізнались.

«Кобзар», Тарас Шевченко

Одна з перших книг, прочитаних самостійно, ще в ранньому дитинстві.

За часів мого дитинства у нас у всіх удома було не так багато книг. Але, що характерно, Шевченко був багато в кого. Щось на зразок Святого Письма періоду пізнього совка. Його, Шевченка, навіть не завжди читали, але бути вдома він мусив. Великою мірою українську мову та літературу я сприйняв саме через цю книгу, а поезію – через ритміку Шеви.

«Миргород», Микола Гоголь

Гоголь до рук мені теж трапив у ранньому дитинстві, таким чином сформувавши мені оптику та визначивши ставлення до багатьох речей. Саме завдяки Гоголю я досі вірю в русалок. Навіть не намагайтесь переконати мене, що їх не існує.

«Тореадори з Васюківки», Всеволод Нестайко

Дуже добре, до деталей, пам’ятаю той день, коли мама купила мені цю книгу. Ми повертались додому, всією родиною, і мама вголос читала перші сторінки «Тореадорів». Мабуть, це був найкращий день у моєму житті.

«Володар перснів», Джон Р.Р. Толкін

У ранньому дитинстві я прочитав лише перший том трилогії – наша родичка, яка працювала бібліотекаркою на Донбасі, дала на якийсь час почитати. Це була велика вдача. Другого й третього тому не було, їх я прочитав лише через 10 років. 

Але перший том переслідував мене усі ці 10 років. Хотілося знайти, перечитати й дізнатися, чим усе закінчилось. Одна з найважливіших книг у моєму житті. А Радянський Союз ненавиджу з дитинства за книжковий дефіцит.

«Цю жінку я люблю», Микола Вінграновський

Уже в старшому шкільному віці «позичив» цю книгу в бібліотеці своєї тітки. Вірші, разом із фантастичними роботами Кричевського, великою мірою сформували ставлення до української поезії загалом. Вінграновський – любов на все життя.

Особисто поспілкуватися з письменником можна буде 14 вересня в Центральному будинку офіцерів на презентації книги «Антена».

Читайте також: «Українська чи турецька: скільки коштує шкільна форма та що обрати?»