Ще 53 пам’ятних об’єкти у Києві підлягають знесенню та усуненню з вулиць міста
Фото - pro100media

Київрада визначила ще 53 пам’ятники і знаки, які підлягають знесенню та усуненню з вулиць Києва. Причина — вони відображають радянські та російські пропагандистські наративи. Крім цього, вони містять недостовірну історичну інформацію.

Про це повідомила заступниця голови КМДА, депутатка Київської міської ради Ганна Старостенко.

"У зв’язку з численними воєнними злочинами окупантів, здійснених під час нинішнього етапу російсько-української війни, в українському суспільстві справедливо загострилось сприйняття монументів та об’єктів топоніміки, що стосуються російської історії та культури. У такий складний час ми маємо прибирати з публічного простору об’єкти, що нагадують про срср, рф. Наразі вже чимало зроблено: переосмислено Арку Дружби народів, яка тепер має назву Арка Свободи українського народу, демонтовано багато пам’ятників, зокрема Щорсу, Пушкіну. Але робота має продовжуватися", — наголосила Ганна Старостенко.

Пам’ятник "Радянський танк" на проспекті Берестейському, 52/2

Серед об'єктів, які потрібно усунути визначили такі:

  • пам’ятник "Радянський танк" на проспекті Берестейському, 52/2;
  • чотири башти від радянських танків, що встановлені на честь радянських танкістів, та перебувають на території київських шкіл;
  • барельєф, який залишився після демонтажу пам’ятника Володимиру Леніну біля станції метро "Театральна";
  • три пам’ятники російському та радянському науковцю Івану Павлову за адресами: вул. Госпітальна, 24-А, вул. Шовковична, 39/1, вул. Кирилівська, 103.

"Ключовий момент очищення публічного простору від маркерів імперських претензій повинен супроводжуватись глибоким переосмисленням цієї частини української історії та культурної спадщини, тому в перелік включено 23 об’єкти, які підлягають збереженню з вилученням окремих елементів композиції, корекції тексту або окремих його частин. Серед них є пам’ятник радянським льотчикам на вулиці Лісова, 56 — пропонується викласти текст українською мовою, замінити пам’ятний напис із радянського на сучасний, з присвятою українським льотчикам, які полягли в роки Другої світової війни", — повідомила Ганна Старостенко. 

Крім цього, на пам’ятнику викладачам і студентам КДХІ, які загинули під час Другої світової війни (Вознесенський узвіз, 20), згадку про "Велику Вітчизняну війну" вирішили замінити на "Другу світову війну". Цифри "1941-1945" — на "1939-1945", формулювання "німецько-фашистські загарбники" змінити на "нацистські загарбники".

Окрім цього, змінять деталі на пам’ятниках загиблим співробітникам трамвайного депо (вулиця Дегтярівська, 4) та учасникам оборони Києва в Голосіївському парку. 

Демонтаж чи символ ЛГБТ: можливе майбутнє перейменованої Арки дружби народів